simple site creator

Ürünlerimizi Türkiye'nin güvenilir online alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz.

RAYİHAS & AURANATURAL

Doğal Taşlar: Kimileri inanmaz ama taşların ve madenlerin içinde saklı enerjiler olduğuna dair kuvvetli deliller var. Özellikle kristal taşlarda bariz bir şekilde hissedilen çeşitli etkilerden insanoğlu antik çağlardan beri haberdardır. Bu çeşitli etkiler, genellikle bir sağlık sorununu hafifletme veya giderme ya da hayata bereket ve şans getirme gibi, çoğunlukla inanca dayalı durumlardır. Etki dediğimiz şey zaten elle tutulmaz, gözle görülmez. Sadece hissedilir. Mıknatısın demiri nasıl çektiğini bilemiyoruz, sadece mıknatısa yaklaştırılan demirin hızlı bir şekilde mıknatıs tarafından kendisine yapıştırıldığını görüyoruz. Gördüğümüz, ortaya çıkan çekim gücünün sonucudur, işleyiş tarzı değil. Aynı şekilde taşlarda da çekim gücü veya enerji dengeleme, negatif enerjileri giderme gibi diğer güçler vardır. Dolayısıyla taşlarda ve madenlerde saklı enerjiler, belirli koşullarda açığa çıkarılabilir ve çeşitli amaçlarla bunlardan yararlanılabilir. 

Örneğin bilgisayar ve cep telefonlarını yoğun bir şekilde kullanan günümüz insanı, bu cihazlardan aldığı elektrikten dolayı ellerinde avuçlardan bileklere doğru yayılan ve parmak eklemlerinde çoğunlukla kalıcı hale gelmiş ağrılar hissetmektedir. Hatta bu ağrıları bir tür meslek hastalığı olarak kabullenerek, bu cihazlardan biraz olsun uzaklaşmak yerine, ağrılara rağmen aynı şekilde kullanmaya devam edenler çoğunluktadır. Oysa bu tür ağrılar katlanılması gereken bir durum değildir, doğru kullanıma riayet etmek koşuluyla kristal taşlar böylesi durumlarda oldukça yararlıdır. Özellikle kristal (şeffaf) kuvars ve pembe kuvars, bahsedilen elektromanyetik stresten kaynaklı ağrıları belirgin bir şekilde azaltıcı etkiye sahiptir. 

Nasıl mı kullanılır? Sadece eliniz ağrıdığında ve hatta ağrı yokken bile ara sıra bu taşları elinizde tutarak. Birkaç dakika tutmakla bile ilginç bir şekilde rahatlama sağladığını fark edeceksiniz. Deneyin, taşlardan gelen şifayı kendiniz tecrübe edin. Ağrı hafifletmekten başka, kuvars taşı üzerinizdeki negatif enerji birikimini atmanızı sağlayarak, psikolojik olarak da iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Ancak her kullanımdan sonra, taşları akan suyun altında yıkamak gerekir. En verimli faydalanım için bu önemlidir.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA: ELBETTE SAĞLIK SORUNLARI İÇİN ÖNCELİKLE KONUNUN UZMANI BİR DOKTORA MÜRACAAT EDİLMELİ, TIPKI ŞİFALI BİTKİLER GİBİ TAŞLAR DA MEDİKAL İŞLEMLERİN ALTERNATİFİ GİBİ GÖRÜLMEMELİDİR. TAŞLARA DAİR ŞİFA ETKİLERİ, SADECE TIBBİ TEDAVİYİ DESTEKLEYİCİ  OLARAK ANLAMLI VE YARARLI OLABİLİR.

Burada verilen bilgiler, bazı değerli taşlara ilişkin faydalara dairdir.  Tüm açıklamalar, sadece tavsiye niteliğindedir ve kimisi internetten derlenmiş, kimisi kendi tecrübelerimize dayalı olarak ortaya konulmuştur. Derlenen bilgilerin kaynaklarından bazılarına link verilmiştir ve bu durum bu kaynaktaki her açıklamayı “kesin olarak doğru” kabul ettiğimiz anlamına gelmez.  Sadece taşlarla ilgili yaygın inanışları dikkatlerinize sunmak ve bunlardan önemli bir kısmını güvenilir bulduğumuzu söylemek isteriz. Konu üzerinde belirleyici olan sizin kendi inancınız ve tecrübenizdir. Çünkü taşlara ilişkin etkiler de tıpkı ilaçlarda olduğu gibi kişiden kişiye değişebilir.  Bu sitede, değerli taşların jeolojik ve kimyasal yapısına dair bilimsel-ansiklopedik bilgilere ve burçlarla ilişkilendirilen açıklamalara yer verilmemiştir.  Dileyen bu konuları kendisi araştırabilir. Maksadımız, her biri muhteşem özellikler taşıyan bu doğal güzelliklere hayatımızda yer vermenin gerekliliğini ve önemini vurgulamaktır.

Mobirise

Sitrin

Açık ve koyu sarının beyazla karışık kombinasyonlarında ve turuncuya varan değişik tonlarında olabilen, cazibeli bir taştır. Parlak veya mat olabilir. Hayata başarı, zenginlik ve bereket getirdiği, kişisel ilişkileri kolaylaştırdığı, barış ve dostluk dolu ortamlar sağladığı düşünülen sitrin taşı, özellikle ofislerde ve çalışma masasında bulunması tavsiye edilen bir taştır. Yoğun enerjili olduğu düşünülen sitrinin iş hayatına dair pek çok olumlu katkıları vardır. Kendine güveni ve coşkuyu yükseltir. Arkadaşlık kurmayı kolaylaştırır. Karar verme ve iyi tercihler yapabilme kabiliyetini geliştirir. Takı taşı olarak oldukça çekicidir ve sadece taşıyanda değil, ortamdaki diğer kişilerde bile positif etkiler sağlayıcıdır. Çok güçlü enerji arttırcı etkilerinden dolayı, insanı canlı ve dinamik tuttuğu için gece değil, gündüz kullanılması önerilir. Bir başka deyişle, sakinliğe ve dinlenmeye ihtiyaç olan yerlerde, özellikle yatağınızın yakınında bulundurmayın. Sadece psikolojik değil fizyolojik etkileri de olan sitrinin sindirimle ilgili çeşitli sorunlara iyi geldiği, ayrıca tiroid fonksiyonlarını düzenlediği ve diyabetle baş etmeyi kolaylaştırdığı söylenmektedir.

Mobirise

Aventurin

Tıpkı sitrin gibi bu taşın da bereket ve başarı getirdiğine inanılmaktadır. Maviden yeşile değişen renkleriyle mat ve çekici bir taştır. Daha çok turkuaz haline rastladığımız aventurin taşı, nadiren sarı ve diğer başka renklerde de olabilir. Zihni dinlendirir, algılama gücünü ve kararlılığı arttırır. Liderlik becerilerini geliştirir. Sezgileri ve yaratıcılığı yükselttiği söylenen aventurin taşının, öfkeyi kontrol edebilme ve olaylara iyi yanından bakabilme yetisi kazandırdığı da düşünülmektedir. Bu yüzden iş hayatına yönelik faydaları için ofislerde ve kalabalık ortamlarda kullanılabilir. Bu tür psikolojik etkiler yanında, bazı önemli fizyolojik faydalarına da inanılmaktadır. Bunların başında sinirlere ve metabolizmaya iyi gelmesi ve antienflamatuar etkiler sayılabilir. Alerjik reaksiyonları azaltarak cilde düzeltici etki gösterir. Ayrıca gözleri dinlendirmekte yararlanılabilir. Ekranlara bakmaktan veya uzun saatler boyu çalışmaktan yorgun, kanlanmaya ve acımaya başlamış gözlerinizi kapayıp, üzerine aventurin koyarak bir süre yatınca, gözlerinizin rahatladığını fark edeceksiniz. Serinletici ve enerji düzenleyici etkileriyle uyumadan önce her zaman uygulanabilir. 20-25 gramlık düzgün (tamburlanarak sivrilikleri giderilmiş) aventurin taşları gözleri dinlendirmek için idealdir. Bazı ülkelerde, daha minik aventurin parçalarıyla örgü şeklinde yapılmış göz maskeleri kullanılmaktadır.

Mobirise

Ametist

Güçlü ve duygusal çalkantılardan koruyucu özellikleri olduğu düşünülen ametist, en çok psikolojik sorunlar yüzünden uyku problemleri yaşayanlar için idealdir. Kederli ruh halini ve stresi geçirdiğine, kişiyi endişelerden uzaklaştırdığına ve böylece huzurlu hissettirdiğine inanılmaktadır. Tıpkı kuvars taşları gibi ametist de elektromanyetik etkilere karşı rahatlatıcı özellikler taşımaktadır. Bağımlılık ve dikkat dağınıklığı problemlerinde psikolojik tedaviye destek amacı ile kullanılabilir. Odanızda ametist taşı mutlaka bulunsun. Özellikle hatırlama ve odaklanma konusunda sorunlar yaşıyorsanız ametistin gücünden faydalanabilirsiniz. Uykunuzu alamıyorsanız yatağınıza yakın bir yerde ametist bulundurun. Sabahları yataktan daha kolay kalktığınızı fark edeceksiniz. Taşın ağırlığı / büyüklüğü ne kadar fazlaysa etkisi de o denli güçlüdür. Ametistin bilezik veya yüzük taşı olarak vücut üzerinde kullanımı da oldukça önemli faydalar sağlar. Bir süre kullanımdan sonra dikkati, anlayışı ve sezgileri geliştirme etkisiyle, işlerinizi kolaylaştırabilir ve bedeninizdeki dengelenmiş enerji düzeyleri sayesinde daha dingin bir ruh hali kazanmanıza yardımcı olabilir. Takı olarak kullanımda tene değmesi önemlidir. Açık pembeden koyu mora kadar değişen renkleriyle çok alımlı bir taş olan ametistten işlenmiş veya işlenmemiş parçalarla kolye, yüzük, bileklik şeklinde hoş takılar üretilebilir.

Mobirise

Kedi gözü taşı

Farkındalığı ve sezgi gücünü arttırdığı düşünülen kedi gözü taşı, tıpkı kedi gözleri gibi ara sıra alımlı parlayışıyla hoş duygular yaşatan bir taştır ve sağladığı etkilerden faydalanmak için takı taşı olarak kullanılması idealdir. Ayrıca şans getirdiğine inanılır. En azından kişiye mutluluk, huzur, iyimserlik gibi olumlu duygular yaşattığı için hayata kattığı bu güzelliklere sahip olmak bile bir şans olarak görülebilir. Ayrıca kendine güven duygusunu geliştirdiği ve yaratıcılık kabiliyeti denilebilecek becerileri arttırdığı da kedi gözü taşı ile ilgili önemli inanışlardandır. Özellikle el sanatları ve benzeri alanlarda çalışanlar için mesleki açıdan daha verimli olmayı sağlayabilir. Ayrıca, sinir sistemiyle ve böbrekler, pankreas ve karaciğer gibi iç organlarla ilgili fizyolojik sorunlarda kedi gözü taşının tıbbi tedaviye destek olarak düşünülebilecek özellikleri vardır. Gözlerin daha iyi görmesini ve baş ağrısının çabuk geçmesini sağladığı söylenmektedir. Her renkte olabilen, ışığı farklı yansıtmasıyla yâni benzersiz parıltısıyla son derece çekici bir görünümde olan kedi gözü taşlı takıları, sevdiğiniz renkte edinerek sıksık üzerinizde taşıyabilir ve olumlu psikolojik etkilerini tecrübe edebilirsiniz. Bu taşın insana iyi gelen ortamları ve kişileri ayırt etmeyi sağladığı ve böylece zarar verecek durumlardan ve kişilerden kaçınmayı kolaylaştırdığı, yani sezgiyi arttırıcı etkisi kısa sürede hissedilebilir.

Mobirise

Kuvars taşı

Şeffaf Kuvars:
İçinizde bir sıkıntı hissederseniz veya ellerinizde, ayaklarınızda yorgunluktan ya da elektromanyetik radyasyondan kaynaklı sızlamalar, ağrılar oluşursa şeffaf kuvarsın enerji dengeleme özelliği, derdinize derman olabilir. Taşı bir süre elinizde tutun veya ağrıyan yerinize dokundurun. Ayrıca bağışıklık sistemini uyararak vücudun fizyolojik işleyişinde faydalı olduğu düşünülür.

Pembe kuvars:
Gül kuvars olarak da bilinen bu taşın, kalbe ve dolaşım sistemine iyi geldiğine, tansiyon dengesizliklerini düzelttiğine inanılır. Ayrıca sevgi, dostluk, güven sağlamak, etrafıyla ve kendisiyle barışık olmak, daha affedici ve hoşgörülü davranmak için kişiyi olumlu bir ruh haline getiren özelliklere sahiptir. Her türlü enerji kirliliklerine karşı temizleyici ve rahatlatıcıdır. Kederli durumları daha kolay atlatmayı sağladığına inanılmaktadır. Pembe kuvars bu tür psikolojik etkiler sayesinde fiziksel faydalar da sağlayabilir. Zira kişi yaşadığı her türlü sağlık sorununu, psikolojisi iyi durumdaysa daha çabuk atlatır. Pozitif düşünmenin ciddi rahatsızlıklarda bile iyileşme hızını arttırdığı, bilimsel çevrelerce kabul edilmektedir. Ne varsa sizde var. Duygusal karmaşalarınızı taşlarla dengelemeye çalışın. Kendinize güvenin ve her durumda yapılması gereken en doğru davranış neyse onu tercih edin. Kuvars taşlarının takı olarak kullanımda tene değmesi önemlidir. Gündüz çalışma masanızda veya ortamınızda, gece yatağınıza yakın bir yerde bu şeffaf veya pembe kuvars bulundurmanızı tavsiye ederiz.  

Mobirise

Ay taşı ve İnci

Ay taşı:
Duygusal çalkantılar yaşıyorsanız sakinleşmeniz ve daha isabetli kararlar alabilmeniz için ruh halinizi düzeltmeye yardımcı bir taşa ihtiyacınız vardır. Ay taşı bu gibi durumlar için akla gelen ilk taşlardandır. Sezgileri de güçlendirdiğine inanılan bu taş, özellikle sanatsal ve edebi konularda çalışanlar için mesleki başarıları arttırmakta faydalı olabilir. Fizyolojik olarak ay taşının sindirim sistemi organlarına ve cilde iyi geldiğine inanılır. Ayrıca hormonal sistem üzerinde dengeleyici olduğu söylenmektedir. Belki de bu yüzden psikolojiyi olumlu etkilemektedir. Göz alıcı parlak beyazlığı ile hoş bir görüntüye sahip olan ay taşını üzerinizde taşıdığınızda, kendinizi sakin ve mutlu hissetmenizi, ayrıca çeşitli can sıkıcı durumlara ve baskılara karşı duygularınıza hakim olmanızı sağlar.

İnci:
Masumiyetin ve asaletin simgesidir. Samimi duyguları, sakinliği ve sağduyuyu geliştirir. Dikkati odaklamaya yardımcıdır. Sindirim sistemi ve üreme sistemi üzerinde uyarıcı etkileri olduğuna inanılır. Çeşitli renklerde olabilen incinin, çağlar boyunca soylu duygular ve davranışlar ile irtibatlandırıldığı ve yüksek sosyal mevkilerdeki insanların bu taşı kullandığı görülmektedir. Çoğunlukla gece partilerinde tercih edilir ama gündüz de kullanılmasına bir engel yoktur. Her yaşta insana yaraşan inci takılar, kadınlar için önemli bir süslenme ve çekicilik aracıdır.

Ay taşı ve inci bambaşka nesneler olmakla birlikte hem görünüş, hem de etkiler yönünden benzer özellikler taşımaktadır. Her ikisi de özellikle ruhsal dinginliği getirir ve takı malzemesi olarak oldukça alımlıdır.